Buty snowboardowe

Równie ważnym elementem sprzętu każdego snowboardzisty, co deska są buty snowboardowe. Źle dobrane buty nie tylko zmniejszą nam komfort jazdy, ale również mogą narazić nas na poważne konsekwencje zdrowotne. Nieodpowiednie buty snowboardowe mogą spowodować, że nie będziemy wstanie odpowiednio kontrolować naszej deski. Skutkiem tego może być utrata równowagi i wypadek. Biorąc pod uwagę, że snowboard jest zazwyczaj uprawiany w górach czy też na stokach każdy wypadek może skończyć się poważnymi konsekwencjami. W związku z tym zanim wybierzemy się na zjazd warto upewnić się, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru.

Po pierwsze nie można kupować butów snowboardowych na oko, zwłaszcza wątpliwy będzie zakup butów do snowboardu przez Internet. Należy je przedtem dokładnie przymierzyć. Buty będą nam towarzyszyć przez cały czas, gdy będziemy jeździć na desce snowboardowej, dlatego też muszą być one wygodne. Jeżeli będziemy się w nich dobrze i swobodnie czuć zapewni to nam dobrą kontrolę na deską snowboardową. Należy również zwrócić uwagę na budowę buta. Musi ona odpowiadać naszemu stylowi jazdy. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj deski snowboardowej wybraliśmy i jak zamierzamy na niej jeździć. Ważne jest to czy chcemy jeździć szybko czy też bardziej interesują nas różnego rodzaju ewolucje. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że buty snowboardowe muszą być dobrane do odpowiedniego rodzaju wiązań snowboardowych jakie ma nasza deska snowboardowa.

Reasumując zanim wyruszymy na stok warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiednich butów. Jeżeli jesteśmy początkującymi snowboardzistami należy jak najbardziej poradzić się specjalistów. Zły wybór sprzętu jest bardzo często powodem wypadków i mniej lub bardziej poważnych kontuzji.

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

BACK BACK | TOP TOP 

stat