Strój snowboardowy

Jak w każdym poważnym sporcie również w snowboardzie ubiór stanowi bardzo ważny element całości. Jako że snowboard jest to dyscyplina stricte zimowa nie możemy sobie raczej pozwolić na krótkie spodenki i bluzkę z krótkim rękawkiem. Strój snowboardzisty musi być z jednej strony wygodny tak by nie krępował jego ruchów (jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób, które wykonują skomplikowane ewolucje) ale z drugiej strony musi być tak stworzony by mógł podołać najcięższym warunkom atmosferycznym, jakie panują bardzo często w górach.

Z czego zatem powinien się składać strój do snowboardu? Podstawę ubioru tworzą spodnie, kurtka, rękawice oraz czapka. W wypadku, gdy warunki atmosferyczne są bardzo ciężkie, czyli na przykład przy silnym wietrze bardzo przydatna jest dodatkowo osłona twarzy. Jeżeli chodzi o spodnie to muszą one spełniać dwa podstawowe zadania. Po pierwsze nie mogą one przemakać i oczywiście muszą być one ciepłe. Kolejnym bardzo ważnym elementem ubioru jest kurtka snowboardzisty. Ona również musi być wodoodporna i ciepła. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest posiadanie sporej liczby kieszonek. Nie jest to jednak tania rzecz. Tym niemniej odpowiednio dobrana kurtka zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy na snowboardzie. Kolejnym bardzo ważnym elementem stroju snowboardzisty są rękawice. Podobnie jak spodnie oraz kurtka nie mogą one przemakać. Rękawice posiadają bardzo wiele ciekawych elementów, które przydają się podczas zjazdu. Mogą to być na przykład usztywnienie nadgarstków czy wycieraczka do gogli.

Reasumując każdy snowboardzista przed wyjazdem na stok powinien odpowiednio dobrać swój strój snowboardowy. Ma to duże znaczenie nie tylko ze względu wygody, ale również bezpieczeństwa.

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

BACK BACK | TOP TOP 

stat