Style jazdy na desce snowboardowej

Każdy początkujący snowboardzista musi sobie odpowiedzieć na jedno pytanie. Jaki styl ma przyjąć jego dalsza karjera jazdy na desce snowboardowej. Nie mówimy tutaj oczywiście o wyborze zawodowców. Chodzi o to by wybrać sobie styl, który sprawi nam najwięcej frajdy z jazdy. Można wymienić kila podstawowych stylów snowboardowych, które są warte uwagi.

Po pierwsze zwróćmy uwagę, na freestyle. Jest to bardziej związane ze skokami niż samą jazdą. Różnego rodzaju ewolucje, jakie potrafią wykonywać najlepsi snowboardziści przyprawiają o zawrót głowy. Zdecydowanie jest to styl snowboardowy dla osób, które mają już dłuższy staż, jeżeli chodzi o snowboard. Jeżeli ktoś nigdy wcześniej nie miał do czynienia z deską snowboardową nie powinien zaczynać od tego, ponieważ może się to dla niego źle skończyć.

Innym stylem jest freeride. Jest to jazda terenowa oraz skoki z nasypów. Uprawiają go ludzie, którzy uwielbiają adrenalinę podczas zjazdu, wypatrywanie skrótów czy też nieuczęszczanych tras. Może to być dobre rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą dokładnie jak chcą jeździć. Znajdą tutaj wiele elementów z innych stylów.

Jeszcze jednym stylem wartym uwagi jest freecarving. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają prędkość, a także dla byłych narciarzy, którzy postanowili się przerzucić na deskę snowboardową. Ten styl jazdy charakteryzuje wychylaniem się podczas skrętu na granicy przyczepności i tarcie ręką po śniegu. Osoby, które preferują ten styl zazwyczaj uczęszczają na szerokie i dość strome stoki. Takiego stylu nie można polecić osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem.

Przedstawione powyżej techniki jazdy na desce snowboardowej należą do podstawowych i warto dopasować swój styl śmigania na snowboardzie do własnych preferencji i możliwości.

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

BACK BACK | TOP TOP 

stat